Silice

Vlastnosti oleja: antiseptický, podporujúci chuť a trávenie, močopudný

Je účinným pristriedkom proti mastnej pokožke a akné a jeho pravidelné použitie dva krát denne pomáha proti celulitíde, hromadeniu tekutín v tele a obezite. Jeho antiseptické vlastnosti sa využívajú na dezinfekciu vzduchu v nemocničných izbách – pomocou odparovačov. Počas dlhých ciest je vhodné pridať ho malé množstvo – 4 kvapky na liter – do pramenitej vody na prevenciu zažívacích ťažkostí.

Bezpečnosť použitia: pri bežnom aromaterapeutickom použití nie sú známe žiadne kontraindikácie.

Vlastnosti oleja: protiplesňový, protikŕčový, utišujúci, pre lepšie trávenie

Mandarínkový olej podporuje trávenie a je vynikajúcim prostriedkom pre deti i dospelých pri liečbe nechutenstva, bolesti žalúdka a zápche. Možno ním veľmi účinne zmierňovať stavy nadmerného vzrušenia, stres a nespavosť. Pre svoje príjemné účinky a známu vôňu sa často teší veľkej obľube u detí.

Bezpečnosť použitia: pri bežnom aromaterapeutickom požití nie sú známe žiadne kontraindikácie.

Vlastnosti oleja: analgetický, proti katarovým zápalom, protiinfekčný, antivírusový, vyrovnávajúci, proti zápche, podporujúci trávenie, odhlieňujúci, profylaktický

Je vhodný na zmierňovanie bolestí svalov a pôsobí účinne aj proti kašľu a nachladnutiu, a to ako pre priamu liečbu, ako aj ako preventívny prostriedok.

Bezpečnosť použitia: pri bežnom aromaterapeutickom použití nie sú známe žiadne kontraindikácie. Ak ho budete používať  ako inhalačný prostriedok pre deti, dodržiavajte odporúčané rozriedenie

Vlastnosti oleja: analgetický, protibakteriálny, protiplesňový, protizápalový, antiseptický, protikŕčový, utišujúci, sedatívny, podporuje srdcovú činnosť, proti nadúvaniu, zaceľujúci, upravujúci menštruáciu, hypotenzívny (znižujúci krvný tlak) tonizujúci

Levanduľový olej má omladzovacie účinky na pokožku a pomáha pri presušenej a mastnej pokožke. V kombinácií s ďalšími olejmi zmierňuje bolesti hlavy z napätia a je vhodný na upokojenie nervov, odstraňovanie depresií, zmierňovanie hnevu a utišovanie pocitov strachu a žiaľu.

Bezpečnosť použitia: pri bežnom aromaterapeutickom použití nie sú známe žiadne kontraindikácie.

Vlastnosti oleja: analgetický, protibakteriálny, protiplesňový, protizápalový, proti parazitom, protivírusový, posilňujúci imunitu, tonizujúci nervový systém, proti zápalu žíl

Silicový olej s výraznou vôňou vyniká výraznými antiseptickými vlastnosťami a je vynikajúcim prostriedkom proti mikróbom a plesniam. Je účinným prostriedkom na posilnenie imunitného systému. Bolo zistené, že nespracovaný silicový olej nemá žiadne toxické ani dráždivé účinky na pokožku. Je to jeden z mála silicových olejov, ktoré možno nanášať priamo v nezriedenej forme na sliznice. Je účinným prostriedkom proti niektorým vírusom a ako taký je používaný napríklad pri zápale vnútorností.

Bezpečnosť použitia: Pri bežnom aromaterapeutickom použití nie sú známe žiadne kontraindikácie.

Vlastnosti oleja: analgetický, protibakteriálny, protiplesňový, protizápalový, proti migréne, znižujúci tvorbu materského mlieka, antipyretický (znižujúci horúčku), proti nadúvaniu, proti zápche, odlieňujúci, stimulujúci činnosť pečene, podporujúci tvorbu hormónov, znižujúci krvný tlak, odpudzujúci hmyz, tonizujúci činnosť nervového systému, stimulujúci činnosť pohlavných orgánov, utišujúci, tonizujúci funkciu maternice

Blahodarne pôsobí pri zažívacích problémoch ako zlé trávenie, nevoľnosť, morská choroba či cestovná nevoľnosť a hnačka, ale taktiež pri dýchacích problémoch. Dokáže uvoľniť upchané dutiny a katary a je účinným prostriedkom pri bronchitíde, bronchiálnej astme, prechladnutiach. Pomáha očisťovať myseľ, pomáha sústredeniu a pomáha prekonať psychickú únavu a depresie. Možno ju aj používať proti hnevu, apatii a pocitom viny.

Bezpečnosť použitia: olej používajte zriedkakedy a v odporúčaných koncentráciách, môže pôsobiť ako protilátka proti homeopatickým liekom.

Vlastnosti oleja: analgetický, protibakteriálny, protiplesňový, protiinfekčný, protizápalový, proti poteniu, balzamujúci, proti zápche, odhlieňujúci, podporuje tvorbu hormónov, znižuje krvný tlak, tonizuje činnosť nervového systému

Borovicový olej má vynikajúce dezinfekčné vlastnosti a osviežuje vzduch – pri rozptýlení do vzduchu jeho antiseptické účinky bránia šíreniu infekcií. Odporúča sa na liečbu infekčných ochorení zažívacieho traktu a sennej nádchy a jeho protizápalové účinky z nej robia vhodný prostriedok na liečbu cystitídy a reumatizmu. Je to vynikajúci povzbudzujúci prostriedok v prípadoch celkovej ochabnutosti a nedostatku energie a údajne pomáha proti melanchólii a pesimizmu.

 

Bezpečnosť použitia: pri bežnom aromaterapeutickom použití nie sú známe žiadne kontraindikácie.

Vlastnosti oleja: analgetický, protibakteriálny, protiplesňový, protizápalový, protikŕčový, proti kašľu, protivírusový, tonizuje srdcovú činnosť, proti nadúvaniu, choleretický ( zvyšujúci tvorbu žlče v pečeni), zaceľujúci, proti upchávaniu žíl, detoxikačný, podporujúci trávenie, močopudný, upravujúci menštruáciu, upravuje hladinu cukru v krvi, reguluje krvný tlak, znižuje hladinu cholesterolu, hlienotvorný, má neuromuskulárne účinky, tonizuje činnosť nervového systému, afrodiziakum, stimulujúci

Pomáha pri dýchacích ťažkostiach, artritíde, bolestiach pri upchávaní nosných a čelných dutín a zápche. Stimuluje telo aj myseľ. Zmierňuje depresie, čistí myseľ a je vynikajúcim prostriedkom na posilnenie pamäte.

Bezpečnosť použitia: pri bežnom terapeutickom použití nie sú známe žiadne kontraindikácie.

Vlastnosti oleja: protiinfekčný, zvieravý, tonizuje srdcovú činnosť, proti zápche, močopudný, vlhčiaci, uvoľňujúci nervy, sedatívny, tonizjjúci

Olej zo santalového dreva je jemný a používa sa pri liečbe pohlavných infekčných ochorení a infekcií močových ciest, zvlášť cystitídy. Pôsobí na tráviaci systém, zmierňuje pálenie záhy a nevoľnosť. Blahodarne pôsobí na liečbu akné a suchej pokožky (vrátane suchých ekzémov) a rovnako tak pri liečení hemoroidov a kŕčových žíl. ako tonikum je vraj účinný aj pri prípadoch impotencie. Môže byť taktiež účinným prostriedkom pri zmierňovaní úzkostí a strachu.

Bezpečnosť použitia: pri bežnom aromaterapeutickom použití nie sú známe žiadne kontraindikácie.

Vlastnosti oleja: protizápalový, protizrážanlivý, utišujúci, podporujúci trávenie, sedatívny, tonizujúci

Pomarančový olej zlepšuje nedostatočný krvný obeh a lieči zažívacie ťažkosti a zápchu. Má antidepresívne účinky a podporuje pozitívne myslenie a radostnú náladu.

Bezpečnosť použitia: je fotosenzitívny – minimálne dve hodiny po použití oleja sa nevystavovať slnečnému žiareniu. 

Vlastnosti oleja: vzpružujúci, antidepresívny, povznášajúci

Výrazne pôsobí na tráviaci trakt, plynatosť, má protikŕčové účinky, vhodný je proti kašlu a zápalu horných dýchacích ciest. Stimuluje chuť, využíva sa v stavoch úzkosti.

Bezpečnosť použitia: doporučuje sa dodržať nízke koncentrácie – môže pôsobiť toxicky a omamne.

10ml

cena: 2.70,-